en-U Trendlife
info@trendlife.com.tr
+90-0533-962 86 62
KİRAZ MUHAFAZASI

TRENDLİFE MODIFIYE ATMOSFER PAKETLERININ KIRAZ MUHAFAZASINDA SAGLADIGI FAYDALAR

 • TRENDLİFE MODIFIYE ATMOSFER PAKETLERI KIRAZ IÇIN EN UYGUN OLAN KARBON DIOKSIT VE OKSIJEN DEGERLERINI OLUSTURARAK MEYVENIN SOLUNUM HIZINI DÜSÜRÜRÜR VE OLGUNLASMA SÜRECINI YAVASLATIR. 
 • TRENDLİFE MODIFIYE ATMOSFER PAKETLERI % 90-95 DÜZEYINDE BIR ORANSAL NEM DEGERI YARATARAK AGIRLIK KAYBINI VE MEYVENIN BÜZÜSMESINI ENGELLER.
 • TRENDLİFE MODIFIYE ATMOSFER PAKETLERI SAPIN YESIL KALMASINI SAGLAR,  MEYVENIN SERTLIGINI KORUR VE BÖYLECE ULUSLARARASI PAZARLARIN ISTEDIGI EN ÖNEMLI IKI KRITERI SAGLAR.
 • TRENDLİFE MODIFIYE ATMOSFER PAKETLERI ÖNEMLI HASAT SONRASI PATOJENLERDEN  Botrytis  cinerea (GRI KÜF) VE Monilina fructicola (KAHVERENGI ÇÜRÜKLÜK) KAYNAKLANAN ÇÜRÜMELERI ENGELLER.
 • TRENDLİFE MODIFIYE ATMOSFER PAKETLERI ÖZELLIKLE UZUN SÜRELI MUHAFAZA SONUNDA GÖRÜLEN VE BENEKLENME (PITTING) OLARAK ISIMLENDIRILEN FIZYOLOJIK BOZUKLUGU ENGELLER. 
 • TRENDLİFE MODIFIYE ATMOSFER PAKETLERI ÜRÜNÜN DOGAL RENGINI KORUR.

 

 

TRENDLİFE TEKNOLOJISININ RAKIPLERINE GÖRE ÜSTÜNLÜKLERI

 • TRENDLİFE  MODIFIYE ATMOSFER PAKETLERI PLASTIK DÜNYASINDAKI SON TEKNOLOJILER KULLANILARAK ÜRETILMISTIR.
 • TRENDLİFE MODIFIYE ATMOSFER PAKETLERININ IÇINDE YÜKSEK ORANDA NEM BULUNUR. ANCAK, NEM ORANI KESINLIKLE BELLI BIR SEVIYENIN ÜSTÜNE ÇIKMAZ VE NEME DOYMUS BIR ATMOSFER YARATMAZ. RAKIP POSETLERDE ÖZELLIKLE DEPOLAMANIN ILK HAFTALARINDA POSETLERDE ''TERLEME'' OLARAK ISIMLENDIRILEN VE ATMOSFERIN DOYMUS NEM IÇERDIGINI GÖSTEREN SORUN GÖRÜLÜR. BU TERLEME SORUNU ÖZELLIKLE YAGMUR SONRASINDA HASAT EDILEN VEYA BASKA NEDENLER ILE HASSAS OLAN ÜRÜNLERDE ÇÜRÜME BASTA OLMAK ÜZERE BIRÇOK SORUNA YOL AÇABILMEKTEDIR.
 • TRENDLİFE MODIFIYE ATMOSFER PAKETLERI SEÇICI GEÇIRGEN BIR FILMDEN ÜRETILMISTIR. FILM YÜZEYINE ESIT ARALIKLARLA DAGILMIS MIKRO (GÖZLE GÖRÜLEMEYEN) GÖZENEKLER ARACILIGI BÜTÜN YÜZEYE NEFES ALABILIR ÖZELLIK KAZANDIRILMISTIR. RAKIP POSETLERDE DOGRU KARBON DIOKSIT VE OKSIJEN DENGESINI SAGLAMAK IÇIN MAKRO (GÖZLE GÖRÜLEBILEN) DELIKLER KULLANILMISTIR. BU MAKRO DELIKLER GÖZLE GÖRÜLEBILIR VE HERHANGI BIR MEYVE TARAFINDAN KAPANIRSA BÜYÜK RISK OLUSUR. RAKIP TORBALARDA BU SORUN ILE ÇOK SIK KARSILASILMAKTA VE OLUSAN ANAEROBIC (OKSIJENSIZ) KOSULLAR ÜRÜNÜN BOZULMASINA SEBEP OLABILMEKTEDIR. 
 • TRENDLİFE MODIFIYE ATMOSFER PAKETLERI MEYVE SAPINI ILK GÜNKÜ TAZELIGINDE VE YESILLIGINDE KORUR. RAKIP POSETLER YANLIS NEM GEÇIRGENLIGI NEDENI ILE SAPTA KURUMAYA SEBEP OLABILMEKTEDIR. 
 • TRENDLİFE MODiFIYE ATMOSFER PAKETLERI SOGUK ZINCIRDE OLUSABILECEK HERHANGI BIR SICAKLIK DALGALANMASINI TOLERE EDEBILECEK YANI ÜRÜNÜ ZARARDAN KORUYABILECEK NITELIKTE ÜRETILMISTIR. BU ÖZELLIGINI FILM YÜZEYINE DAGILMIS OLAN MIKRO GÖZENEKLERIN ÇAPINI DEGISTIREBILME ÖZELLIGI ILE SAGLAMAKTADIR. SICAKLIK DALGALANMALARI HIÇ BIR IHRACATÇI TARAFINDAN ISTENMEZ VE MUTLAKA KAÇINMAK GEREKIR. BUNUNLA BIRLIKTE, ÖZELLIKLE SEZONUN HIZLI OLDUGU DÖNEMLERDE SIKÇA ORTAYA ÇIKAN BIR SORUNDUR. RAKIP POSETLER BU SICAKLIK DALGALANMALARINI TOLERE EDEMEZLER VE ÜRÜN KAYBINA SEBEP OLABILIRLER. 

 

RAKIP POSETTE MAKRO DELIKLER    RAKIP POSETTE ASIRI TERLEME     TRENDLIFE ETKILI NEM KONTROLÜ

 

TRENDLİFE MODIFIYE ATMOSFER PAKETLERDEN EN IYI PERFORMANSI ALMAK IÇIN DIKKAT EDILMESI GEREKEN ISLEMLER

 • KIRAZ GÜNÜN ERKEN SAATLERINDE HASAT EDILMELIDIR. HASAT ISLEMI SON DERECE DIKKATLI YAPILMALI VE MEYVE KESINLIKLE ZARAR GÖRMEMELIDIR. HASAT EDILEN MEYVE HIZLI BIR SEKILDE BÖLGELERDEKI SATIN ALMA MERKEZLERINE NAKLEDILMELIDIR. LÜTFEN KIRAZIN KOLAY BOZULABILEN, HASSAS BIR MEYVE OLDUGUNU VE MUHAFAZA ÖMRÜNÜN KISA OLDUGUNU UNUTMAYINIZ. 
 • SATIN ALINAN KIRAZ HIZLI BIR SEKILDE MOBIL SOGUTUCULARIN (HAYDAR, HYDROCOOLER) OLDUGU ISLEME MERKEZINE NAKLEDILMELIDIR.
 • MOBIL SOGUTUCULARDA KULLANILAN SOGUTULMUS SU MUTLAKA KLORLANMALIDIR. KLOR KONSANTRASYONU ISLEM SÜRESINCE MUTLAKA BELLI ARALIKLARLA KONTROL EDILMELIDIR. LÜTFEN  DOGRU DOZ VE IZLEME ILE ILGILI  TRENDLIFE ORGANIZASYONUNDA GÖREVLI UZMANLAR ILE GÖRÜSÜN.  
 • PAKETLEME EVINE NAKLEDILEN KIRAZLAR ISLENENE KADAR SOGUK HAVA DEPOLARINDA MUHAFAZA EDILMELIDIR. 
 • KIRAZ OTOMATIK HATLARDA SOGUTULMUS SUYUN IÇINDE BOYLANARAK SINIFLANDIRILMALIDIR. BU ASAMADA KULLANILAN SOGUTULMUS SU DA MUTLAKA KLORLANMALIDIR. SOGUK ZINCIR MEYVE TRENDLIFE PAKETIN IÇINE GIRENE KADAR SÜRMELIDIR.
 • MEYVELERIN HEDEF PAZARA ULASANA KADAR EN IYI SEKILDE MUHAFAZA EDILEBILMESI IÇIN TRENDLIFE PAKETLERI KULLANILMALIDIR. 
 • LÜTFEN BAHÇE KOSULLARI, HASAT ZAMANI, HIZLI VE DOGRU SEKILDE SOGUTMA, PAKETLEME GIBI BIRÇOK FAKTÖRÜN ÜRÜNÜN MUHAFAZA ÖMRÜNÜ VE MÜSTERI MEMNUNIYETINI ÖNEMLI DÜZEYDE ETKILEDIGINI UNUTMAYINIZ. LÜTFEN BU KOSULLAR ILE ILGILI DAHA AYRINTILI BILGI ALMAK IÇIN TRENDLIFE ORGANIZASYONUN TEKNIK ELEMANLARI ILE GÖRÜSÜN. 

 

KIRAZ SATIN ALMA OPERASYONU

Yurtdisi Talebe Bagli Olarak Kiraz Isleme ve Hazirlama

1- HYDROCOOLER 2- 20 TON FRIGO TIR 3-SATIN ALMA MERKEZINDEN NAKLIYE

Satin alma merkezinde su ile (20 °C) sogutun. Frigo tir ile merkez paketleme evine nakledin (3-5 saat). Soguk zincir buradan baslayarak market rafina kadar sürmelidir. 

 

KIRAZ SATIN ALMA MERKEZINDE MOBIL SOGUTUCULARIN ÇALISMA PRENSIBI

2 °C SICAKLIKTAKI SU ILE 8 DAKIKA SÜRE ILE SOGUTMA

 

Yurtdisi Talebe Bagli Olarak Kiraz Isleme ve Hazirlama

Suyla sogutulan kirazlar paketleme evine nakledilir (paketlemeden önceki sicaklik 3 °C)

 

KIRAZ ISLEME VE PAKETLEME